Vyberte stránku

Máme rádi klasické dřevěné hračky, na kterých jsme vyrůstali. Ani dnes to nemusí být “oldschool” 🙂 Přestavujeme značku Wonderworld.

Do našeho portfolia si vybíráme pouze produkty a značky, které nás samotné něčím výrazně osloví…  A krásné dřevěné hračky od Wonderworldu byly jednou z našich prvních objevených značek. Prodáváme je již zhruba pět let, nedáme na ně dopustit a dodnes tvoří hlavní část naší nabídky.

Wonderworld se snaží dělat hračky maličko jinak než ostatní výrobci. Dřevěné hračky obecně jsou velmi trvanlivé a většinou nám vydrží celé dětství. Ve Wonderworldu se navíc snaží, aby se hračky mimo to především líbily a udělaly radost na první pohled a dotek.. K výrobě hraček je většinou používáno dřevo z kaučukových plantáží z jižního Thajska. Stromy průmyslově využívaných kaučukovníků “plodí” latex zhruba 30 let, poté jsou tyto plantáže určené k obnově. Stromy se vykácí a zasází nové, dřevo poražených stromů se využívá především při výrobě nábytku nebo například i našich hraček. Dřevo kaučukovníku má krásnou kresbu a svými vlastnostmi se asi nejvíce podobá našemu dubu.

Další věc, co se nám líbí je i odpovědnost a postoj Wonderworldu k životnímu prostředí. Součástí firemní kultury je projekt “Tree Plus”, kdy za každý pokácený strom vysadí farmář strom nový a Wonderworld ještě jeden navíc. Každoročně dostáváme fotky z této společenské události, kdy se i ředitel společnosti brodí v bahně a společně se zákazníky a obchodními partnery se sází nové stromy..

Pro své výrobky také firma používá balení ze 70% recyklovaného papíru a snaží se i hravou formou vštípit svým zákazníkům zodpovědný přístup k životnímu prostředí např. pomocí her s EKO tématikou jako je “Zachraňte tučňáky” apod. Pro barvení hraček se používají nezávadné vodou ředitelné barvy a laky, dokonce se vyrábí speciální série hraček označených “Colours from Nature” kdy se hračky barví 100% přírodními barvami získanými pouze z listů stromů, květin nebo přírodních plodin (např. mrkev).

Jinak hračky mají většinou skvělé zpracování, jsou nápadité, originální, občas i s využitím neobvyklých materiálů jako je např. dřevo v kombinaci se šustivými materiály. Zkrátka za své peníze dostanete krásnou a trvanlivou hračku, navíc od slušné firmy..

Wonderworld je dodnes menší rodinná firma, jejíž motto “Our business is small but beautiful” se snaží promítat do produktů, které vyrábí. A nutno říct že úspěšně, což dokládají četná ocenění z celého světa..