Vyberte stránku

Na únorovém hračkářském veletrhu v Norimberku jsme zabrousili i mimo naše standardní vody „dřevěné zábavy“ a objevili “Chytrého losa”. Malého, ale zajímavého výrobce cihličkových stavebnic slavných světových staveb – společnost Wise Elk.

Wise Elk je v evropských končinách poměrně neznámá firma, přestože odsud pochází. Je to americká výrobní a distribuční společnost s kořeny a výrobními kapacitami na Ukrajině. Pod svou značkou zde vyrábí v malé rodinné manufaktuře geniálně jednoduché cihličkové zmenšeniny slavných světových staveb. Stavebnice jsou vyráběny z miniaturních pálených cihliček a tašek a spojují se pomocí ekologického vodou ředitelného lepidla.

Každá stavebnice obsahuje kartonovou podložku s vyznačeným půdorysem dané stavby. V balení najdete i lepidlo, které nanášíte na vyznačenou obvodovou řadu nebo později na jednotlivé vrsty cihliček.

Mezi jednotlivými vrstvami je dobré několik minut počkat než lepidlo trochu zaschne. Horní vrstvy cihliček vázejte přes spoje spodních vrstev, stavba tak bude stabilnější.

Až dokončíte poslední řadu, vezmete kartonovou střechu, nůžkami ji ostříhněte tak, aby měla správný tvar a upevněte jí na vršek stavby. Opět počkejte několik minut než lepidlo trochu zaschne a poté dolepte tašky. Když máte hotovo, je potřeba lepidlo nechat několik hodit vytvrdnout.

Velkou výhodou těchto stavebnic je relativní jednoduchost stavby. Žádné rozdělávání malty a nanášení zednickou mini lžičkou. Prostě jen vezmete tubu s lepidlem, přejedete přes celý šár cihliček a pokládáte nové. Funkční, intuitivní, jednoduché a čisté.

Navíc, stavbu můžete opětovně rozebrat tak, že ji na několik minut ponoříte do vlažné vody, cihličky od sebe oddělíte, očistíte, osušíte a můžete stavět znovu.

Celý systém těchto stavebnic je koncipován tak, aby byl maximálně jednoduchý a funkční. Výrobková řada stavebnic Wise Elk dnes obsahuje přes 20 stavebnic známých i méně známých světových staveb. Do budoucna bychom rádi v portfoliu viděli i ty naše, české, tak se nechte překvapit.. 🙂